Растём белорусами!

БЕЛАРУСКІ  ФАЛЬКЛОР  ДЛЯ  ДЗЯЦЕЙ

раскрыть » / « свернуть

Беларускія казкі можна знайсці на сайце!

Выхоўваем беларусаў разам!

ПРАПАНУЕМ ВАМ, ПАВАЖАНЫЯ БАЦЬКІ,

БЕЛАРУСКІЯ САЙТЫ ПА АДУКАЦЫІ, ВЫХАВАННІ І РАЗВІЦЦІ НАШЫХ ДАШКАЛЯТ!

Вучымся з намі разам!

Паважаныя бацькі!

У нашым дзіцячым садку кожны чацвер мы размаўляем на беларускай мове.

Размаўляйце, калі ласка, і вы з намі па - беларуску.

раскрыть » / « свернуть

Взаимодействие дошкольного учреждения и семьи по приобщению дошкольников к белорусской национальной культуре.

Взаимодействие дошкольного учреждения и семьи по приобщению дошкольников к белорусской национальной культуре через белорусские народные игры и фольклор.

Напярэдадні Дня беларускай мовы

Наша мова –магутная, уладарная, родная, ласкавая, бязмежная ў сваіх магчымасцях, разнастайная ў праявах, бескарыслівая і шчодрая для сваіх захавальнікаў і нястомных рупліўцаў. раскрыть » / « свернуть

Беларускія народныя гульні.

Беларускія народныя гульні

раскрыть » / « свернуть

Мая Беларусь. Гістарычныя звесткі.

Мая Беларусь. Гістарычныя звесткі.раскрыть » / « свернуть

Шануйце родную мову.

Шануйце  родную мову!

Мова... Наша родная мова... Колькі мілагучнасці, таемнасці ў гэтым слове. Залатыя лісцікі на дрэвах, кожная птушка, кожная кветка і, канешне, чалавек — усе маюць сваю мову. «Самы найвялікшы і бясспрэчны закон жыцця — гэта людская мова, праз якую чалавек стаў вышэй за ўсіх істот пад сонцам», — пісаў знакаміты Янка Купала.

раскрыть » / « свернуть

Перыяд дашкольнага дзяцінства спрыяльны для фарміравання асноў нацыянальнай самасвядомасці.

Перыяд дашкольнага дзяцінства спрыяльны для фарміравання асноў нацыянальнай самасвядомасці.

Кожны чалавек  ужо з маленства павінен ганарыцца сваей нацыянальнай прынадлежнасцю, любіць сваю Радзіму. Перыяд дашкольнага дзяцінства па псіхалагічных асаблівасцях найбольш спрыяльны для фарміравання асноў нацыянальнай самасвядомасці, таму што менавіта дзецям дашкольнага  узросту ўласцівы эмацыянальная дабразычлівасць, цікавасць да навакольнага свету, бязмерная даверлівасць да дарослых, імкненне паўтараць іх дзеянні.

раскрыть » / « свернуть

Пра сваю мову. Што такое народная мова.

- Што такое народная мова?

Народная мова гэта тая мова, якой гаворыць увесь народ. Кажны народ мае сваю родную мову і ёй усюды гаворыць. Родная мова - вялікае народнае багацьце, якое народ павінен высака цаніць і шанаваць, бо як кажа Алесь Гарун:

Ад дзядоў і ад прадзедаў, браце,
Гэта скарб нам адзін захаваўся,
У сялянскай аграбленай хаце
Толькі ён незабраным застаўся.

раскрыть » / « свернуть

Забеспячэнне беларускай і рускай моў.

Забеспячэнне беларускай і рускай моў.раскрыть » / « свернуть